Google+
Województwo
 • dolnośląskie
 • kujawsko-pomorskie
 • lubelskie
 • lubuskie
 • łódzkie
 • małopolskie
 • mazowieckie
 • opolskie
 • podkarpackie
 • podlaskie
 • pomorskie
 • śląskie
 • świętokrzyskie
 • warmińsko-mazurskie
 • wielkopolskie
 • wojewodztwo
 • zachodniopomorskie

Wyjątkowe miejsca świata dla zakochanych

22-08-2013

Każdy z nas chciał kiedyś wyjechać w romantyczne miejsce wraz z ukochaną osobą. Często nie mamy pomysłu gdzie się udać, gdyż do głowy wpada tylko popularny Paryż. Miejsce na spędzenie niezapomnianego czasu ze swoją połówką czy oświadczenie się nie może być jednak banalne. Na świecie istnieje mnóstwo niezwykłych zakątków wartych odwiedzenia. Oto kilka z nich.

Pierwszym, po Paryżu, miastem jakie przychodzi na myśl, jest Wenecja. Leży w północno-wschodniej części Włoch. Miasto powstało na grupie 118 małych wysp rozdzielonych kanałami. Poszczególne wyspy łączą tylko mosty. Wenecja jest sławna za piękno jej usytuowania, architekturę oraz dzieła sztuki. Jest to częsty cel podróży zakochanych par.

Jeśli chcemy coś bardziej wyjątkowego warto wybrać się do Agra, miasta położonego w Indiach. Główną atrakcją tego miejsca jest niezwykła budowla z białego marmuru – Taj Mahal. Została wzniesiona przez cesarza indyjskiego Szahdżahana, ku pamięci swojej przedwcześnie zmarłej żony Mumtaz Mahal. Mauzoleum jest też często nazywane świątynią miłości.

Kolejną pozycją wartą rozważenia jest Tahiti należące do Polinezji Francuskiej. Jest to wyspa powstała na skutek aktywności wulkanicznej oraz bogatych raf koralowych.  Tahiti to piękne krajobrazy, roślinność oraz czyste lazurowe wody, które składają się na zapierający dech w piersiach widok. Polinezyjczycy są serdeczni i gościnni - wszędzie podkreślają radość życia. Ich dewiza życiowa brzmi „Aita pe`a pe`”. Dlatego jest to świetne miejsce na wypoczynek i cieszenie się życiem.

Gdy jednak nie przepadamy za upałami, dobrą opcją jest Alaska w Stanach Zjednoczonych. Jest to najbardziej wysunięty na północ stan, który nie graniczy ze swoim rodzimym krajem. Miejsce to jest idealne by odpocząć od zgiełku miasta i spędzić niezapomniany czas z drugą osobą na łonie natury. Dzięki swojemu położeniu, na Alasce możemy zobaczyć piękną grę świateł na niebie, czyli zorzę polarną. Zima to także idealna pora na podróż w to miejsce ze względu na niezwykłe widoki, które zapadają w pamięć i przyciągają miłośników sportów zimowych. Alaska zarówno latem jak i zimą ma wiele do zaoferowania.

Ciekawym miejscem dla zakochanych może okazać się także most Pont des Arts w Paryżu. Łączy on Institut de France z Luwrem. Jest to jeden z wielu „mostów zakochanych” w Europie. Zakochani przypinają na moście kłódki z napisanymi bądź wygrawerowanymi imionami a klucz wyrzucają do Sekwany. Stanowi to symbol ich dożywotniej miłości. Inny podobny obiekt znajduje się na Tybrze we Włoszech. Również w Polsce jest kilka „mostów zakochanych”. Jednym z nich jest Kładka Ojca Bernatka znajdująca się w Krakowie. Ciekawszą historią cieszy się jednak Most Tumski. Istnieje bowiem legenda mówiąca, że poszukujący miłości powinni pójść do katedry obok i pomodlić się w tej intencji. Następnie pogłaskać po głowie posągowego lwa, który znajduje się przy świątyni a potem udać się na most i czekać na miłość.

Na świecie jest wiele romantycznych, pięknych i wartych obejrzenia miejsc. Czasami nie sposób wybrać jednego wśród wszystkich opcji. Wybór należy więc do nas, gdyż w każdym zakątku świata można znaleźć wyjątkowe miejsce, by spędzić czas ze swoją drugą osobą, a gdy jest ona tą właściwą, wtedy każde miejsce staje się piękniejsze.
 

Biura turystyczne w województwach

Biura turystyczne w Polsce

Marzy Ci się podróż? Szukasz sprawdzonego biura podróży, które Ci to umożliwi? Jeśli tak to jest to strona właśnie dla Ciebie!

Tursytycznebiura.pl to baza polskich biur podróży. Powstała z myślą o wszystkich osobach pragnących podróżować i szukających odpowiedniego do tego biura podróży. Zawiera informacje dotyczące nie tylko danych kontaktowych konkretnego biura, ale również jego opis wraz z listą oferowanych krajów. W efekcie czego, znacząco ułatwia znalezienie interesującej nas oferty.

 

 

.

Artykuły

Jak wybrać dobre biuro podróży?

Data dodania: 08/05/2019
Każdego roku wiele osób planuje swoje wakacje w różnych zakątkach kraju i świata. Na pewno każdy chce, aby jego urlop był wspaniałym przeżyciem, które będzie wspominać jeszcze...

Jak znaleźć dom weselny?

Data dodania: 30/03/2017
Poszukiwania właściwego na przyjęcie po zaślubinach miejsca, to niełatwe zadanie. Te najbardziej atrakcyjne i popularne wśród nowożeńców, mają długie terminy oczekiwania.

Wejherowskie szlaki turystyczne

Aktywna turystyka z roku na roku zyskuje zwolenników. W efekcie, powstaje coraz to więcej oznaczonych szlaków turystycznych w różnych częściach Polski. Jednym z takich regionów są...

Lustrzane jezioro Salar de Uyuni

Salar de Uyuni to niezwykła pozostałość po wyschniętym jeziorze Ballivián znajdująca się w Boliwii w pobliżu And.

Wyjątkowe miejsca świata dla zakochanych

Każdy z nas chciał kiedyś wyjechać w romantyczne miejsce wraz z ukochaną osobą. Często nie mamy pomysłu gdzie się udać, gdyż do głowy wpada tylko popularny Paryż.

Wycieczka do Krakowa

Dzieci kojarzą Kraków ze Smokiem Wawelskim, dla młodzieży to miasto tętniące życiem studenckim, natomiast osoby starsze wiążą Kraków z historią Polski. Nie bez powodu o każdej...
Zobacz więcej