Google+
Województwo
 • dolnośląskie
 • kujawsko-pomorskie
 • lubelskie
 • lubuskie
 • łódzkie
 • małopolskie
 • mazowieckie
 • opolskie
 • podkarpackie
 • podlaskie
 • pomorskie
 • śląskie
 • świętokrzyskie
 • warmińsko-mazurskie
 • wielkopolskie
 • wojewodztwo
 • zachodniopomorskie

Wycieczka do Krakowa

22-03-2013

Dzieci kojarzą Kraków ze Smokiem Wawelskim, dla młodzieży to miasto tętniące życiem studenckim, natomiast osoby starsze wiążą Kraków z historią Polski. Nie bez powodu o każdej porze roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów w kraju i zagranicy, aby poczuć atmosferę miasta, przespacerować się po krakowskim rynku, a przy okazji zwiedzić bogactwo zabytków Małopolski.

Wycieczki do Krakowa organizowane są od lat wczesnoszkolnych, ponieważ to miasto doskonałe na lekcję historii. Królewski Zamek stanowiący siedzibę królów i książąt polskich, obronne Wzgórze Wawelskie, czy Kazimierz pełen kultury żydowskiej to tylko przykładowe punkty takiej wycieczki. Nową atrakcją turystyczną są też krakowskie podziemia rynku, stanowiące nowoczesne muzeum o historii średniowiecznego Krakowa. Z kolei okolice Rynku stanowią dziś doskonałe miejsce na zorganizowanie sympozjum, czy spotkania służbowego z uwagi na liczne sale konferencyjne. Kraków jest też idealny na krótki wyjazd weekendowy z całą rodziną, ponieważ dogodne połączenia komunikacyjne pozwalają dostać się do miasta samochodem, autobusem, pociągiem, a nawet samolotem z różnych zakątków Polskich. W dodatku nie powinniśmy mieć większych problemów chcąc znaleźć tanie pokoje w Krakowie, ponieważ baza noclegowa jest tutaj bardzo rozwinięta. Do wyboru turystów są zarówno czterogwiazdkowe hotele, prywatne apartamenty, jak i  hostele oraz kwatery prywatne, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie tutaj nocleg odpowiedni do jego oczekiwań i zasobów portfela.

Co do miejsc wartych odwiedzenia w Krakowie to spacerując wzdłuż Trasy Królewskiej można podziwiać najpiękniejsze zabytki miasta. Począwszy od Barbakanu i Bramy Floriańskiej aż do Sukiennic i Kościoła Mareckiego na krakowskim Rynku. To tutaj odbywają się główne wydarzenia kulturalne i imprezy rozrywkowe, a liczne kawiarnie i restauracje stanowią główne miejsce spotkać rodzinnych i koleżeńskich. Jeśli nie zdecydowaliśmy się zatrzymać na noclegi w Krakowie to w drodze powrotnej warto wybrać się także do Kopalni Soli w Wieliczce, czy do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet jedno popołudnie spędzone na krakowskim rynku pozwala poczuć magię miasta, a jego bogata historia i doskonale rozwinięta baza gastronomiczna i hotelowa, sprawiają, że turyści często wracają do Krakowa.

Biura turystyczne w województwach

Biura turystyczne w Polsce

Marzy Ci się podróż? Szukasz sprawdzonego biura podróży, które Ci to umożliwi? Jeśli tak to jest to strona właśnie dla Ciebie!

Tursytycznebiura.pl to baza polskich biur podróży. Powstała z myślą o wszystkich osobach pragnących podróżować i szukających odpowiedniego do tego biura podróży. Zawiera informacje dotyczące nie tylko danych kontaktowych konkretnego biura, ale również jego opis wraz z listą oferowanych krajów. W efekcie czego, znacząco ułatwia znalezienie interesującej nas oferty.

 

 

.

Artykuły

Jak wybrać dobre biuro podróży?

Data dodania: 08/05/2019
Każdego roku wiele osób planuje swoje wakacje w różnych zakątkach kraju i świata. Na pewno każdy chce, aby jego urlop był wspaniałym przeżyciem, które będzie wspominać jeszcze...

Jak znaleźć dom weselny?

Data dodania: 30/03/2017
Poszukiwania właściwego na przyjęcie po zaślubinach miejsca, to niełatwe zadanie. Te najbardziej atrakcyjne i popularne wśród nowożeńców, mają długie terminy oczekiwania.

Wejherowskie szlaki turystyczne

Aktywna turystyka z roku na roku zyskuje zwolenników. W efekcie, powstaje coraz to więcej oznaczonych szlaków turystycznych w różnych częściach Polski. Jednym z takich regionów są...

Lustrzane jezioro Salar de Uyuni

Salar de Uyuni to niezwykła pozostałość po wyschniętym jeziorze Ballivián znajdująca się w Boliwii w pobliżu And.

Wyjątkowe miejsca świata dla zakochanych

Każdy z nas chciał kiedyś wyjechać w romantyczne miejsce wraz z ukochaną osobą. Często nie mamy pomysłu gdzie się udać, gdyż do głowy wpada tylko popularny Paryż.

Wycieczka do Krakowa

Dzieci kojarzą Kraków ze Smokiem Wawelskim, dla młodzieży to miasto tętniące życiem studenckim, natomiast osoby starsze wiążą Kraków z historią Polski. Nie bez powodu o każdej...
Zobacz więcej